Zaproszenie na Festiwal Sądeckich Talentów
Serdecznie zapraszamy na Festiwal Sądeckich Talentów, organizowany przez naszych niezastąpionych wolontariuszy ze Szkolnych Kół Wolontariatu pod okiem Teatru NOWY w Nowym Sączu!
Festiwal to doskonała okazja, aby odkryć i docenić lokalne talenty w dziedzinie muzyki, tańca, sztuki i wielu innych. Będziemy mieli przyjemność podziwiać występy utalentowanych artystów oraz brać udział w warsztatach i atrakcjach dla całej rodziny.
Data: 22 listopada
Miejsce: Teatr NOWY w Nowym Sączu
Program festiwalu obejmuje:
- Śpiew
- Grę na instrumencie
- Taniec
- Sztuki teatralne
Jeżeli masz talent, którym chcesz się podzielić, nie czekaj i zgłoś się już dziś! Czekamy na Twoje zgłoszenie do 18 listopada.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
teatrnowy.ns@interia.pl
Wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w organizację wydarzenia zapraszamy do kontaktu
klaudia.lorek@op.pl lub poprzez stronę https://www.korpussolidarnosci.gov.pl oferta pracy numer 5261
Dołącz do nas i pokaż, co potrafisz! Razem stwórzmy niezapomniane widowisko!
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół organizacyjny Teatru NOWY
Wolontariusze w ramach tego działania będą pełnić kluczowe role w organizacji i realizacji tego wydarzenia. Oto kilka propozycji działań, które mogą przyczynić się do rozwoju umiejętności organizacyjnych, zwiększenia zainteresowania działalnością społeczną i nawiązania relacji z otoczeniem:
- Koordynacja wydarzenia – wolontariusze będą pomagali w planowaniu, organizacji i koordynacji różnych aspektów festiwalu, takich jak harmonogram, logistyka, miejsce wydarzenia i obsługa artystów, zdobędą umiejętności zarządzania czasem, komunikacji i pracy zespołowej.
- W ramach promocji i marketingu wolontariusze będą wspierać działania promocyjne, tworząc treści na mediach społecznościowych, przygotowując plakaty lub dystrybuując ulotki. Rozwiną umiejętności marketingowe i zdobędą doświadczenie w promocji wydarzeń kulturalnych.
- W zakresie działań organizacyjnych wolontariusze będą pomagali w rejestracji uczestników, udzielaniu informacji i dbaniu o komfort gości. Nawiążą nowe relacje z uczestnikami festiwalu.
Co oferujemy Wolontariuszom
- Zaświadczenie o wolontariacie: Dokument potwierdzający wasz wkład, przydatny w CV.
- Usprawiedliwienie nieobecności w szkole, jeżeli będzie wymagana.
- Szkolenia i warsztaty: Możliwość udziału w szkoleniach związanych z organizacją wydarzeń, zarządzaniem czasem, czy umiejętnościami interpersonalnymi.
- Networking: Szansa na poznanie ludzi z branży, artystów i innych wolontariuszy.
- Dostęp do wydarzenia: Możliwość uczestniczenia w festiwalu, w tym w występach i warsztatach.
- Posiłki i napoje: Zapewnienie jedzenia i picia podczas trwania festiwalu.
- Nagrody i wyróżnienia: Możliwość zdobycia nagród w konkursach lub wyróżnień za najlepsze osiągnięcia i efekty pracy.
- Przyjazna atmosfera: Stworzenie pozytywnej i wspierającej atmosfery w zespole.
- Możliwość wyrażenia swoich pomysłów: Zachęcanie do dzielenia się pomysłami na rozwój festiwalu.
Informacje na temat Festiwalu Sądeckich Talentów pojawią się na stronach Sądecki News – Portal i telewizja https://sadecki.news/ oraz na funpage Sądecki News i Teatr NOWY.
W wyjeździe studyjnym organizowanym do Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wezmą udział Szkolne Koła wolontariatu, które brały aktywny udział w akcji „Wielkie Sprzątanie Małego Świata” tj Elitarne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Saczu, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, IV Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Nowym Sączu oraz Szkoła Podstawowa numer 2 z Limanowej.
Gratulujemy sportowej rywalizacji.
Chcesz zostać wolontariuszem, ale nie bardzo wiesz, jak to zrobić, szukasz inspiracji i porad? Pomożemy Ci!
Może nie jesteś jeszcze przekonany czy warto, ale masz zapał i energię? Zarejestruj się u nas, odpowiemy Ci na pytania i udzielimy wsparcia. Może już jesteś wolontariuszem w organizacji lub instytucji i zastanawiasz się czy dołączyć do Korpusu Solidarności? To wszystko jest możliwe – po to jesteśmy.
Korpus Solidarności jest propozycją dla osób, które zamierzają pomagać nie tylko „od święta”, ale w dłuższej perspektywie czasu. Dla tych wolontariuszy, którzy chcą się rozwijać, poznawać nowe środowiska, być w wirze ważnych spraw.
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ERAZMUS jest lokalnym Partnerem Korpus Solidarności wspólnie z Fundacją Będzie dobrze, Fundacją Na ratunek oraz Instytutem Karpackim realizuje projekt mający na celu promocję wolontariatu.
Korpus Solidarności jest Programem Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030. Jest to inicjatywa której celem jest wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających obywateli do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się w wolontariat. Jest to pierwszy w historii Polski tak kompleksowy program wolontariatu, który jest skierowany do wielu grup, zarówno wolontariuszy jak i tych którzy organizują im wolontariat – organizacji, placówek, itd. Korpus zachęca do wolontariatu, promuje go, a przede wszystkim proponuje wsparcie dla tych grup m.in. w postaci działań edukacyjnych, systemu benefitowego, narzędzi do organizacji wolontariatu. Program swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, instytucją zarządzającą jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którego ustawowym celem jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa.
Wolontariuszem jest każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji lub osób indywidualnych wykraczając poza więzi koleżeńsko-rodzinne.
Wolontariusz wykonuje swoje zadania bezinteresownie, bo czuje, że to, co robi może dać innym ludziom wiele radości.
Kodeks etyczny wolontariusza:
1. Godnie reprezentować szkołę, organizacje pozarządową
2. Starać się pogłębiać swoja wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, nie zaniedbywać obowiązków szkolnych
3. Swoją postawa i zachowaniem dawać przykład innym
4. Podejmować się obowiązków zgodnie z własnymi możliwościami i umiejętnościami i wywiązywać się z nich najlepiej jak potrafię.
5. Pracować nad kształtowaniem własnej postawy i osobowości.
6. Być otwartym na potrzeby bliźnich. Szanować godność i prywatność swoich podopiecznych, innych wolontariuszy, zachowywać dyskrecję.
7. Kierować się wartościami: szacunek, odpowiedzialność za siebie i innych, wrażliwość, uczciwość.
Wolontariat Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Od trzech lat w Instytucie Języków Obcych prężnie rozwija się wolontariat, który od tego roku podjął współpracę z kołem naukowym. Studenci mogą uczestniczyć w szkoleniach m.in. organizacji czasu wolnego i animacji.
Studenci aktywnie uczestniczą w cyklicznych akcjach takich jak:
- Zbiórka plastikowych nakrętek
- Akcja „Złotówka dla zdrówka”
- Dzień wolontariatu
- Pomagam z miłości
- Akcja „Mikołajki”
Inicjatywa Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu.
W naszej szkole to grupa uczniów z różnych klas, która przy wsparciu nauczyciela-opiekuna organizuje i angażuje się w różne przedsięwzięcia. Akcje prowadzone przez SKW są realizowane zarówno w szkole, jak i poza nią – we współpracy z innymi instytucjami publicznymi (np. z domami pomocy społecznej) lub też z organizacjami pozarządowymi (fundacjami, towarzyszeniami).
NASZE AKCJE I NASZE WSPARCIE
Nowosądecki Przegląd Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Pod Skrzydłami Orła”
Zadaniem wolontariuszy była obsługa gości, zapewnienie sprawnego działania szatni, bufetu, pomoc osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się po budynku oraz praca za kulisami.
JUBILEUSZ 5-LECIA FUNDACJI „BĘDZIE DOBRZE”
grupa wolontariuszy z naszej szkoły związanych z fundacją „Będzie dobrze” uczestniczyła w jubileuszu 5-lecie jej istnienia.
STARY SĄCZ KONCERT CHARYTATYWNY
zorganizowany przez Fundację “Będzie Dobrze”, na którym zbierano pieniądze na leczenie Róży Dąbrowskiej – prezentacja strojów ludowych pt” Nasze małe ojczyzny”.
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM
„I Ty możesz zostać św. Mikołajem” polegającą na zbieraniu pluszaków, zabawek, słodyczy, które powędrują do paczek mikołajowych dla dzieci,
ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIATU
5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji wolontariusze PTZ oraz organizują happening na terenie szkoły a następnie na sądeckim rynku. Polegał on na rozdawaniu słodyczy, balonów oraz sentencji ( złote myśli i aforyzmy) na specjalnie przygotowanych kolorowych karteczkach. Tymi niewielkimi gestami wolontariusze przypominają jak ważne jest bezinteresowne pomaganie innym.
WOLONTARIUSZE – PATRIOTYCZNIE
Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Prywatnym Technikum Zawodowym uświetnił pokaz mody regionalnych strojów ludowych, pod hasłem „Nasze małe Ojczyzny”. Pokaz przygotowali wolontariusze i uczniowie PTZ.
SZTAFETA POMOCY
„Sport przeciw przemocy”
Uczniowie PTZ wzięli udział w
Sztafecie Pomocy i akcji „Gramy dla Jakuba”
Dodatkowo w szkole zebrali na pomoc dla Kuby 607,43 zł
NASZA INTEGRACJA W SZKOLNYM ZESPOLE
Nasze urodziny są okazją do integracji społeczności szkolnej w trakcie zabaw i konkursów.
WIZYTY STUDYJNE
W fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” ośrodku w Radwanowicach „Dolina Słońca”,
SZKOLENIA WOLONTARIUSZY
szkolenie z animacji
warsztaty malowania twarzy
W ramach działalności szkolnego klubu wolontariatu, wolontariusze PTZ uczestniczą w szkoleniach z animacji oraz malowania twarzy, nabywając przydatne umiejętności skręcania balonikowych zwierzątek, gry i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Wolontariat działający w Internacie
Opiekun: mgr Beata Nobilec
Wolontariat działający w Internacie to grupa kilkunastu osób działająca społecznie od października 2012 roku.
CELE DO REALIZACJI W RAMACH DZIAŁAŃ WOLONTARIATU
- Propagowanie idei wolontariatu.
- Wzbudzenie wrażliwości na potrzeby innych ludzi.
- Kształtowanie postaw prospołecznych.
- Rozwijanie empatii, zrozumienia.
- Inspirowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.
- Zawieranie wartościowych przyjaźni.
- Rozbudzanie tolerancji wobec odmienności, chorób, osób w różnej sytuacji życiowej.
- Doskonalenie współpracy pomiędzy uczniami, nauczycielami, rodzicami a instytucjami i środowiskiem lokalnym.
- Prowadzenie akcji pomocowych na rzecz osób potrzebujących, instytucji i organizacji społecznych.
- Rozwijanie pasji, realizacja zainteresowań związanych z pomocą innym, odkrywanie nowych talentów i możliwości.
- Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży.
- Zdobywanie doświadczenia w aspektach nowych relacji, komunikacji interpersonalnej, współpracy z organizacjami.
Wolontariat Event Organization Now
Od kilku lat organizuje rożnego rodzaju wydarzenia a w szczególności charytatywne.
Mnóstwo firm, przedsiębiorców, artystów dołącza się do tych akcji.
Wszyscy łączymy nasze siły dla dobra naszego społeczeństwa.
Nasz znak rozpoznawalny to Event Organization Now. W naszej załodze panują takie wartości jak współpraca, zaufanie, odpowiedzialność oraz pozytywne nastawienie.
Każdy pomaga na swój sposób. Poprzez wypożyczenie swoich produktów lub usług.
Do tej pory przygotowaliśmy:
- Spotkania integracyjne wzmacniające więzi członków Sądeckiej Kooperatywy Spożywczej
- Sądecki Letni Festival ze zbiórką dla Szczepana Martyki
- Dzień dziecka w Manufakturze
- E-licytacje dla Bartusia podczas największych obostrzeń
- Rodzinny Piknik dla Fundacji Renovo ze zbiórką na budowę domu dla pani Sylwi i jej niepełnosprawnych córek
- Leśny Festival dla Stowarzyszenia Wspólny Las
- Przedświąteczne charytatywne targi zdrowej żywności z koncertem na rzecz dzieci z domu dziecka (w trakcie organizacji)
- Projekt „Podaruj dzieciom zdrową żywność 2020″
Zachęcamy do dołączenia do Pomagania innym, ponieważ to wspaniałe uczucie.
Weź życie w swoje ręce i kreuj przyszłość, postawę godną naśladowania przez innych.
Bądź inspiracją!
Energetyczna Organizatorka Eventów & Manager
Paulina Biernacka
Wolontariat Szlachetna Paczka w Nowym Sączu.
Liderka Barbara Serafin.
Zaangażowanie w organizację paczek dla biednych i potrzebujących, rekrutacja takich osób, rozwożenie paczek podczas weekendu cudów.
Wolontariat IV Liceum Sportowego w Nowym Sączu
Wolontariat z Liceum w Nowym Sączu działa bardzo prężnie. Uczniowie i opiekunowie włączają się w liczne akcje charytatywne, zbiórki pieniędzy dla potrzebujących oraz akcje mikołajkowe.
Wolontariat w Szkole Podstawowej w Barcicach.
Koordynator Jadwiga Szewczyk- Kiełbasa.
Liczne akcje wolontarystyczne, współpraca z fundacją Bratnia Dusza, pomoc rodakom na Ukrainie.
Pomoc dzieciom i potrzebującym.
60 prężnie zaangażowanych wolontariuszy.
Wybierz najlepszą inicjatywę wolontariacką!
ZGŁOSZENIA WYŚLIJ NA WOLONTARIAT@SADECKI.NEWS